İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

İngilizce Mütercim ve Tercümanlık

Bölüm Hakkında

Mütercim Tercümanlık

NEYİ AMAÇLIYORUZ?
İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü olarak sizlerle geleceği kucaklamak istiyoruz. 21. Yüzyıl çağdaş eğitim anlayışıyla hazırladığımız özgün ve zengin ders programımızla, sizlerin çok yönlü eğitimini hedefliyor, akademik gelişiminiz yanı sıra mesleki ve sosyal donanımınızı destekleyecek bir ortam sunuyoruz. 

BİZ KİMİZ?
Bizler, sizlerin entelektüel ve kültürel gelişiminizi önemseyen, eğitim serüveninizde sizinle birlikte olmak arzusunda olan bir takımız. Bilimsel araştırmalar ışığında, sizlerle bilgi ve tecrübesini paylaşma heyecanını taşıyan bir ekibin parçalarıyız.

 

İSTİNYE'DE İNGİLİZCE MÜTERCİM VE TERCÜMANLIK

  • Programa entegre edilmiş zorunlu dersler ile mezun olduğunuzda İngilizce Öğretimi Sertifikasına sahip olacaksınız. Bu sayede İngilizce öğretmenliği yapma ve bu alanda lisansüstü eğitime devam etme konusunda avantajınız olacak.
  • İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü ile %68 oranında ortak olan dersler sayesinde, herhangi bir ek ücret ödemeden yandal ve ÇAP imkanı elde edeceksiniz.
  • İkinci sınıfta zorunlu olarak alınan 2. yabancı dil; üçüncü sınıfta seçmeli olarak alınan 3. yabancı dil dersleri ile İspanyolca, İtalyanca, Almanca, Fransızca, Rusça, Çince veya Arapça öğrenme imkanına sahip olacaksınız.
  • Erasmus+ programı ile Fransa, Makedonya, Litvanya, Polonya, Romanya, İtalya veya Letonya'da eğitim alma imkanı bulacaksınız.